ikmec

هزینه ثبت اختراع در ایران


امتیاز دهید نظرات شما زمان انتشار: ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ , آخرین بروز رسانی: ۶ روز گذشته

🔷 هزینه ثبت اختراع در ایران | فهرست PDF :
🌟 ۱- نحوه ثبت اختراع
🌟 ۲- روش خرید انواع اختراع
🌟 ۳- آموزش به چه کسی اختراع خود را بفروشیم ؟


قیمت : ۲۳.۵۰۰ تومان 🌟 سفارش / دریافت سریع 🌟


منابع

کانون آموزشی و فرهنگی خرد ماندگار ایران انواع PDF و فایل صوتی – بخش اختراعهزینه ثبت اختراع در ایران
هزینه ثبت اختراع در ایران

هزینه ثبت اختراع در ایران

شاید به جرات بتوان گفت اگر اختراعی درآمدزا نباشد، همان بهتر که اصلا تولید نشود! اما به چه قیمتی؟

اعتبار گواهی نامه اختراع بیست سال از تاریخ تسلیم اظهارنامه است. برای حفظ اعتبار گواهی نامه باید، هزینه هایی سالانه ظرف دو ماه قبل از انقضای یک سال از تاریخ تسلیم اظهارنامه و هر سال

را به شماره حساب ارزی نزد بانک ملی- شعبه برج آرمیتا کد ۱۰۳۳ به نام خدمات ثبتی اداره کل مالکیت صنعتی واریز ثبت اختراع تصویر فیش را در مراحل ثبت اظهارنامه و یا درخواست ارسال فرمایند

بعد از آن به همین ترتیب تا تاریخ اعتبار گواهی نامه، طبق مواردی که در پایین ذکر خواهیم کرد، هزینه هایی پرداخت گردد؛ والا ثبت اختراع از درجه اعتبار ساقط خواهد شد.

تمامی این هزینه ها توسط اداره ثبت اختراعات اعلام شده است و در سایت اداره مالکیت صنعتی درج شده است.

قیمت گذاری اختراع را به صورت خرید اختراع اختصاصی در مقاله ای جدا برای شما بیان نموده ایم. علاقه مندان به قیمت گذاری اختراع میتوانند این مقاله را مطالعه هزینه ثبت اختراع در ایران نمایند.

ملاک تعیین قیمت اختراعات را میزان پیچیدگی‌های آنها بیان می‌کند و در مبحث قیمت گذاری باید اینگونه بیان کرد که:  هرچه اختراع پیچیده تر باشد گران تر است.

اگر مالک اختراع یا نماینده قانونی وی تا شش ماه پس از انقضای موعد،علاوه بر هزینه سالانه جریمه ای معادل نصف هزینه سالانه اختراع را پرداخت نماید ثبت اختراع به اعتبار خود باقی خواهد ماند.


فروش اختراع در ایران

اظهار نامه اینترنتی اولین و کم هزینه ترین بخش ثبت اختراع در ایران می باشد. شما بعد از پر کردن اطلاعات در سایت ثبت اختراعات و تکمیل کردن مراحل ثبت اختراع در نهایت برای ارسال اظهار نامه مبلغ هزار تومان رو واریز در اجـرای مقررات کنوانسیون پـاریس

هزینه ثبت اختراع در ایران صورت آنلاین، اولین هزینه رسمی رو پرداخت کردیم ( چون اختراع خیلی هزینه های غیر رسمی دیگه فروش اختراع هم داره که فرد مخترع خودش میتونه بدونه دادن هزینه اون بخش ها رو انجام بده)

بر اساس اطلاعاتی که وارد نموده اید سیستم بصورت هوشمند تشخیص می دهد که این صفحه را به درگاه بانک ملی متصل نمایید یا اینکه از شما تصویر فیش دریافت نماید.

برای اظهارنامه ها با مالک ایرانی ،در مرحله چهار ثبت اظهارنامه الکترونیکی، هزینه مربوطه توسط سیستم محاسبه هزینه ثبت اختراع در ایران از همانجا، پرداخت بصورت اینترنتی امکان پذیر است در مورد متقاضیان غیر ایرانی کـه می کنید

تقـاضـاهـای خـود را مستقیمـاً تسلیم مرجع ثبت (اداره ثبت اختراعات اداره کل مالکیت صنعتی) می نمایند ، می بایست معادل ارزی مبلغ ریالی تعیین شده درجدول هزینه ها را مطابق نرخ رسمی در بانک ملی بپردازند.


ثبت اختراع در ایران

هزینه ثبت اختراع در ایران به عبارت دیگر متقاضی باید از طریق سامانه با درج اطلاعات و مشخصات خودش و اختراعش برای ثبت آن درخواست بدهد. لازم به ذکر است که می توانید با ثبت موقت اطلاعات خود در سایت

پس از آن با طی کردن تمام مراحل مورد نیازو پر کردن فرم‌ها و وارد کردن اطلاعات مخترع و اختراع، برای ثبت آن اقدام کنید.

کدرهگیری بگیرید و در زمان دیگری مجدد وارد سامانه شوید و با ارائه اظهارنامه، مدارک خود را تکمیل کنید. به همین منظور وارد سامانه شوید و با کلیک روی گزینه ثبت‌نام متقاضی، نام کاربری و رمز عبور بگیرید.

هزینه ثبت اختراع در ایران همه هزینه ها برای ثبت اختراع در ایران بصورت اینترنتی (در مراحل ثبت اظهارنامه و یا ثبت درخواست) بصورت برخط(آنلاین) دریافت میگردد اما مالکین غیر ایرانی باید معادل ارزی کلیه هزینه ها و تعرفه های ثبتی علامت بر مبنای فرانک سوئیس


هزینه ثبت اختراع

هزینه ثبت اختراع در ایران نهادی وابسته به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است که وظیفه حمایت از ثبت دستاوردهای فناوری شرکت‌های دانش‌بنیان، دانشگاهیان، پژوهشگران و مبتکرین کشور را در ادارات معتبر ثبت اختراع دنیا دارد.

این نهاد هیچ فعالیت انتفاعی، پژوهشی و یا تولیدی ندارد؛ لذا اطلاعات اختراعات در هیچ جای دیگر مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

جهت بررسی مجدد و دریافت اطلاعات جدید، باید هزینه‌ای برابر با یک میلیون و هفتصد و پنجاه هزار تومان معادل بخشی از هزینه داوری توسط مخترعین پرداخت گردد.

هزینه ثبت اختراع در ایران به اطلاعات مخترعین دسترسی دارند. لذا هیچ‌یک از درخواست‌ها برای بررسی به دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و سایر نهادهای فعال در این حوزه ارسال نخواهد شد.

تأکید می­‌شود که افشاء شرط ذاتی هر اختراع است. در حقیقت حق انحصار در ازای افشای کامل به مخترعین داده می‌شود، لذا بیان همه جزئیات برای داوری تقاضانامه الزامی است.

ثبت موقت اختراع مصداق ثبت اولیه اظهارنامه بوده و لذا امکان شروع سایر فعالیت‌ها پس‌ از آن وجود دارد؛ متقاضیان می‌­توانند پس از دریافت مدارک ثبت موقت نسبت به انتشار مقاله، فروش محصول، حضور در نمایشگاه و جشنواره‌ها و … اقدام نمایند.

هزینه ثبت اختراع در ایران زمانی که یک متقاضی درخواستی را جهت بررسی به کانون پتنت ارسال می‌نماید، بررسی تنها در چهارچوب همان موارد افشاء شده صورت خواهد گرفت، لذا اگر از سوی مخترعین اطلاعات ناقص ارائه شده و یا پنهان‌کاری صورت گرفته باشد درخواست قطعاً مردود اعلام می‌­شود. در صورتی‌که به این دلیل درخواستی رد گردد

اطلاعات ارسال‌شده توسط مخترعین، در پرتال‌های امن ثبت شده و فقط کارگزاران کانون پتنت که شرکت‌های تخصصی فعال در حوزه ثبت اختراع خارجی بوده و تضامین لازم در خصوص افشا و استفاده از اطلاعات را به این کانون داده‌اند


به این مطلب امتیاز دهید :

Rate this [type]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


هدایت | فال قهوه